Підвищення "дитячих" виплат. Друга спроба.


9 лютого 2017 року у Верховній Раді зареєстровано законопроект №5709-1 "Про внесення змін до Закону України "Про державну допомогу сім'ям з дітьми" щодо розміру допомоги при народженні дитини та порядку її виплати з метою підвищення народжуваності в Україні". Автором цього проекту є нардеп Р. Сольвар ("Блок Петра Порошенка").

Законопроектом пропонується:

1) Викласти в новій редакції статтю 12 Закону “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” , згідно з якою допомога при народженні дитини повинна нараховуватися та виплачуватися у розмірі мінімальної зарплати, встановленої на момент виплати допомоги при народженні дитини.

Виплату допомоги при народженні пропонують здійснювати:

одноразово - у сумі, що дорівнює 5 мінімальним заробітним платам;

наступних 36 місяців - щомісячно у розмірі 1 мінімальної заробітної плати.

2) Доповнити Закон “Про державну допомогу сім’ям з дітьми” розділом IV "Допомога по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку" .

Таку допомогу пропонується виплачувати щомісяця з дня призначення допомоги по догляду за дитиною по день досягнення дитиною вказаного віку включно.

Серед іншого також запропоновано матерям або особам, які фактично доглядають за дитиною віком до трьох років і вийшли на роботу та працюють у режимі неповного робочого часу або вдома , що підтверджується довідкою з місця роботи, або одночасно продовжують навчання з відривом від виробництва, допомогу по догляду за дитиною до досягнення нею трьох років призначати(виплачувати) в повному розмір і.

Крім цього законопроекту, 9 лютого також був зареєстрований ще один законопроект -

№6063 "Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення належного рівня соціального захисту родин з дітьми та встановлення справедливих соціальних гарантій дітям". Його авторами є колектив нардепів з партії "Відродження".

Проект Закону передбачає ряд комплексних змін, які стосуватимуться 19 норм 7 законодавчих актів. Зокрема, передбачно:

1) запровадження мінімального (гарантованого) розміру тимчасової державної допомоги дітям, батьки яких ухиляються від обов'язку утримувати дитину на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку;

2) гарантію збереження права на одержання допомоги в період відпустки для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку тим жінкам, які виявили бажання працювати на умовах неповного робочого часу або вдома;

3) відновлення раніше скасованої допомоги по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку . При цьому, планується запровадити значно спрощені умови призначення цієї допомоги, а також запроваджується мінімальний (гарантований) розмір вказаної допомоги на рівні не менше ніж 50% прожиткового мінімуму для дітей відповідного віку. Запровадження такого розміру поширюється також на допомоги на дітей одиноким матерям.

Окрім того, передбачено запровадження норми, за якою допомога при народженні дитини надається у сумі:

кратній 50 розмірам прожиткового мінімуму, - на першу дитину;

кратній 70 розмірам прожиткового мінімуму, - на другу дитину;

кратній 100 розмірам прожиткового мінімуму, - на третю і кожну наступну дитину.

При цьому, виплата допомоги здійснюватиметься одноразово протягом 15 календарних днів після надходження звернення за її призначенням у порядку, встановленому Кабміном.

Також передбачається механізм, за яким особи, які на момент набрання чинності цим Законом допомогу при народженні дитини не отримали у повному обсязі, або якщо виплата такої допомоги була розтермінована, мають право отримати одноразово належний залишок допомоги, виплата якого здійснюється протягом 10 календарних днів після надходження відповідного звернення у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України;

4) скасування норми, якою визначається, що максимальний розмір державної соціальної допомоги з урахуванням збільшення її розміру на кожну дитину, яка входить до складу малозабезпеченої сім’ї, не може перевищувати прожитковий мінімум для сім’ї.

Окрім того, передбачається перегляд обсягів збільшення розміру державної соціальної допомоги:

на кожну дитину віком до 13 років на 500 (замість - 250) гривень,

на кожну дитину віком від 13 до 18 років - на 900 (замість 500) гривень.

Нагадаємо також, що раніше, у січні 2017 року, у Раді було зареєстровано ще один законопроект №5709 щодо підвищення допомоги при народженні дитини.

Избранные посты
Недавние посты