Касові апарати з нового року. Давайте виясняти.


Закони про касові апарати для ФОП і про "кешбек" вже офіційно опубліковано в «Голосі України», але почнуть діяти через півроку, за винятком окремих норм, що стосуються, зокрема, найменування контролюючого органу (Державна податкова служба), які набули чинності 20 жовтня і щодо застосування механізму кешбек - з 1 жовтня 2020 року, а також збільшення річного ліміту для ФОП другої групи - з 1 січня 2021 року.


Хто зобов'язаний використовувати РРО?

РРО не будуть застосовуватися платниками єдиного податку першої групи.

До 1 жовтня 2020 РРО не застосовуються платниками єдиного податку другої - четвертої груп незалежно від обраного виду діяльності, обсяг доходу яких не перевищує 1 млн. гривень, окрім реалізації:


- технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;


- лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я.


З 1 жовтня 2020 року правила запрацюють для так званих "груп ризику":


- реалізація товарів (надання послуг) через мережу Інтернет;


- реалізація технічно складних побутових товарів, які підлягають гарантійному ремонту;


- реалізація лікарських засобів, виробів медичного призначення та надання платних послуг у сфері охорони здоров'я;


- реалізація ювелірних та побутових виробів з дорогоцінних металів, дорогоцінного каміння, дорогоцінного каміння органогенного утворення та напівдорогоцінного каміння;


- роздрібна торгівля уживаними товарами в магазинах (група 47.79 КВЕД);


- ресторани, кафе, ресторани швидкого обслуговування, крім продажу води, молока, квасу, олії та живої риби з автоцистерн, цистерн, бочок і бідонів; страв та безалкогольних напоїв у їдальнях і буфетах загальноосвітніх навчальних закладів і професійно-технічних навчальних закладів під час навчального процесу;


- турагенства і туроператори;


- готелі та подібні місця тимчасового розміщення (група 55.10 КВЕД);


- реалізація текстилю (крім реалізації за готівкові кошти на ринках), деталей та приладдя для автотранспортних засобів відповідно до переліку, затвердженого Кабінетом Міністрів України.


У разі перевищення обсягу доходу 1 млн. гривень, застосування РРО стає обов'язковим і починається з першого числа першого місяця кварталу, наступного за виникненням такого перевищення, і триває у всіх наступних податкових періодах.

З 1 січня 2021 року РРО застосовуватимуть всі платники єдиного податку 2-4 групи.

Избранные посты
Недавние посты