З 28 квітня банківська система почне жорстко моніторити всі фінансові операції з безготівкою...)))Кожен другий «фейсбук писака» і «недоблогер», розвивають цю новину не на користь і так зіпсованої нервової системи Українця. Давайте ми розберемося в цій ситуації.

Законом передбачені такі дві основні вимоги:

  1. здійснити ідентифікацію та верифікацію платника;

  2. супроводити переказ коштів необхідним переліком даних щодо платника та отримувача.

Банк, який, наприклад, проводитиме переказ коштів, повинен буде перед цим отримати інформацію про платника і про отримувача переказу.

Наприклад, юрособа-платник в разі здійснення платежу в межах України повинна буде зазначити:

  • повне найменування;

  • місцезнаходження або ідентифікаційний код згідно ЄДРПОУ (для резидентів),

  • номер рахунка/електронного гаманця, з якого списуються кошти, а в разі відсутності рахунка – унікальний обліковий номер фінансової операції.

По суті нічого нового)

А ще під цей фінмоніторинг не потраплятимуть оплати в межах 30 тис. грн. за товари, роботи чи послуги. Тобто, заповнюйте правильно платіжні доручення, і не буде у вас ніяких проблем.

Якщо в призначенні платежу буде написано «....оплата за ракетну установку...», або просто «оплата», банк обов‘язково зупинить цей платіж, і попросить від вас документи, які підтверджують дану оплату.

Щодо руху коштів по картах, платежі понад суму 5 тис. грн. повинні мати призначення платежу. Тут дві дороги:

1. Включайте дані кошти в дохід від підприємницької діяльності (за умови такої можливості, не порушуючи законодавство), або

2. Робіть перекидку до 5 тис. грн.)))

І знову ж таки, як саме буде вести себе банк, не зрозуміло. В будь якому випадку, до липня цей закон не вступить в дію, попри пандемію, а там будемо бачити реакцію банківських установ.

Избранные посты
Недавние посты