5 тис. мінімалка? Молодці.Навесні стане відомо, чи можна підняти мінімальну зарплату до 5 тис. гривень, зі слів нардепа Павла Розенка, пряма мова:

- Я не маю собі дозволяти емоції. Безумовно, я хотів би, щоб уже зараз або з липня, або з наступного півріччя мінімальна заробітна плата була 5 000 гривень. Більше того, скажу, що були розрахунки. І експерти, і керівник, зокрема, Державної фіскальної служби Роман Насіров, робили відповідні розрахунки, що можна було впроваджувати мінімальну заробітну плату в 5 000 грн вже зараз, з 1 січня робити мінімальну заробітну плату не 3200, а 5 000 гривень. Але ми вирішили все-таки перейти на поступовість цього процесу.

Я думаю, що остаточні підсумки такого впливу суттєвого зростання мінімальної заробітної плати на економіку ми будемо мати приблизно в квітні-місяці. Десь от якраз квітень-травень стане тією датою, коли уряд зможе сказати, коли і якими темпами буде в подальшому збільшуватися розмір мінімальної заробітної плати.

На сьогоднішній день ми бачимо лише позитиви від підняття мінімальної заробітної плати. Зокрема ,всі податкові надходження у нас різко зросли, можна сказати, і доходи Державного бюджету порівняно із аналогічним періодом минулого року зросли на 50%, доходи Пенсійного фонду зросли на понад 40% ніж за аналогічний період 2016 року. Місцеві бюджети у нас зросли на 70% ніж в минулому році. А це означає, що всі, і соціальна сфера, і Державний та місцеві бюджети, отримають додатковий ресурс, який може бути використаний, в тому числі, для посилення соціального захисту наших громадян.

Тому я думаю, що після підведення першого підсумку впливу підвищення мінімальної заробітної плати ми оголосимо про подальший план підвищення, але сьогодні я бачу тільки позитив. Жодних негативних прогнозів по запровадженню зарплати 3200 не виправдалося, і ми маємо лише позитивні цифри.

Шановному депутату України не важливо, чи податки платити з 3200.00 чи з 5000.00, бо на мою суб'єктивну думку він їх не сплачує. Чому ж роботодавець повинен віддати державі 22%, а працівник 19.5%, із заробітної плати, якщо на томість держава не віддає нічого. Ні дотацій, ні допомоги, ні підтримки, а ні принаймні чистих від льоду вулиць...

Краще б наш шановний Павло Розенко, висвітлив міркування що до, зменшення настільки великого навантаження на ту ж заробітну плату, роботодавця і працівника у вигляді 41.5%.


0 перегляд